Antalya Detoks Programı (Ozon Sauna)

Detoks, vücutta farklı sebeplere bağlı olarak biriken toksinlerin uzaklaştırılmasıdır. Günlük yaşamda her gün vücuda binlerce toksin girdiği ve sağlıklı hücreleri yok ederek vücuda zarar verdikleri düşünüldüğünde detoks programlarının ne denli gerekli olduğu anlaşılacaktır. Toksinler birbirinden farklı sağlık sorunları yarattıkları halde yapıları hakkında bilenenler çok da fazla değildir. Doğaya salınan kimyasal bileşenler, ilaç atıkları, çevresel etkenler, besin maddeleri ve hatta içtiğimiz su bile vücuda yeni toksinler alınmasına aracılık etmektedir.

Birden fazla toksinin birleşerek vücuda girmesi halinde çok daha önemli etkiler yaparak genel sağlığı olumsuz etkileye toksinler ancak detox uygulamaları sayesinde hızlıca vücuttan arındırılabilmektedir. Detoks uygulamaları 3 temel konuya odaklanarak vücuttan atılmasını amaçlar.

 • Kurşun, Cıva, Kadmiyum vb. gibi ağır metallerin vücuttan temizlenmesi
 • Yağlarda biriken pestisid ve organik solvent artıklarının atılması
 • Değişime uğramış bağırsak ekolojisinin düzenlemesi

Gözle görülmeyen ve vücuda girdikten sonra hücre düzeyinde parçalanan toksinler, uzun süreçte önemli sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olan temeli oluşturmaktadır. Tamamen steril klinik ortamlarda uzman kişiler tarafından yapılan detoks işlemleri sonucunda kan temizlenerek toksinler vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Vücudun kendi kendini onaracak şekilde güçlendirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde sinir sistemi başta olmak üzere, bağışıklık ve kardiyovasküler sistem daha korunaklı hale gelir.

Antalya Ozon Sauna Nedir? Nasıl Uygulanır?

Detoks uygulamalarından biri olan ozon sauna vücutta birikmiş olan toksin ve kimyasalların deri yoluyla atılmasını sağlar. Ozon gazı güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarını emer ve insan yaşamı için zorunlu olan oksijenin üretilmesini sağlar. Yaklaşık 150 yıldır hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan ozon, detoks programlarının da vazgeçilmezlerinden biridir. Ozon sauna bağışıklık sistemini güçlendirerek diyabet, astım ve kanser gibi sağlık sorunlarının tedavi süreçlerinde destekleyici olarak katkı sağlar. Bunların dışında stresi azaltır, enerji seviyesini yükseltir, cildi temizleyerek zararlı toksinlerden arındırır ve kilo kontrolü sağlar.

Ozon sauna uygulamasında seansa katılan kişinin vücuduna sıcak bir kabin içerisinde deri yolu ile oksijen verilir. Sıcaklığın etkisiyle açılan deri gözenekleri sayesinde emilen oksijen, vücudun kan, yağ ve lenf dokusuna geçerek arındırma işlemini başlatır. Uygulama sonrasında lenfatik sitem toksinlerden arınırken aynı zamanda kaslar gevşer, kan dolaşımı hızlanır, cilt temizlenir ve mantar, bakteri, virüs oluşumları yok edilir. Haftanın 3-4 günü 15 ila 30 dakikalık ozon sauna seanslarının düzenli bir şekilde yapılması halinde sağlıklı bir cilt ve vücut yapısına kavuşmak mümkündür.

Ozon Saunası Vücutta Ne Tür Değişimlere Sebep Olur?

Detoks vücuttaki zararlı toksinlerin atılması amacına yönelik olarak farklı uygulamalarla insan sağlığına katkı sağlar. Ozonun yüzyılı aşkın süreden beri hastalıkların tedavisinde kullanıyor oluşu ozon sauna tedavisinin uygulamaya konulmasının ana sebeplerinden biridir. Düzenli bir şekilde uygulanan ozon sauna seansları sonrasında,

 • Cilt yenilenir ve genç bir görünüme kavuşur
 • Bağışıklık sistemi güçlenerek vücut hastalıklara karşı daha korunaklı hale gelir
 • Kan dolaşımı artar
 • Damarlar temizlenir
 • Kas ve eklem ağrıları kaybolur
 • Hormon ve enzim üretimi normal seviyesine çıkar
 • Beyin fonksiyonları hızlanır ve hafıza kuvvetlenir
 • Depresyon ve anksiyete hallerinde azalma görülür
 • Kan ve lenf sistemi temizlenir
 • Vücut, enfeksiyonlara karşı dirençli hale gelir

Buharın insan sağlığı üzerindeki etkilerini ozon gazının faydalarıyla birleştirerek bir tedavi şekline dönüştüren ozon sauna, yaşamı ciddi şekilde tehdit eden hastalıkların tedavisine önemli katkılar sağlamaktadır. İmmün sistemi güçlendirerek hastalıklara karşı bağışıklığı artırması sayesinde vücut her zaman dirençli bir yapıda ve her an hastalıklarla mücadele edebilecek güce sahip olur.