Antalya G5 Selülit Masajı

G5 selülit masajı özel bir masaj cihazıyla uygulanan ve sağladığı hızlı titreşim ve ritmik hareketlerle ciltte sıkılaşmayı sağlayarak selülitleri gidermektedir. Selülit tedavisinin yanı sıra bölgesel zayıflama amacına yönelik olarak da kullanılan bu yöntem, vücuttan ödem atılması konusunda da oldukça faydalı bir uygulamadır. Düzenli bir şekilde yapıldığında kaslarda biriken laktik asidin atılması ve spazm tedavilerinde de oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Selülit günümüzde özellikle kadınlarda önemli estetik kayıplarına sebep olan bir sorundur. Vücut içerisinde bulunan ve kana akıcılık kazandıran suyun damar dışına sızması sonucunda deri ve yağ dokusu arasında yağ birikmesi sonucunda ortaya çıkar. Selülit oluşumuna sebep olan etkenler incelendiğinde,

 • Cilde elastikiyet kazandıran değerlerde meydana gelen azalma
 • Dolaşım bozuklukları
 • Kahve ve çikolata benzeri gıdaların aşırı tüketilmesi
 • Gebelik
 • Hareketsiz yaşam selüliti meydana getiren etkenler arasında yer almaktadır.

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen selülitlerden kurtulmak için uzun yıllardır uygulanan G5 masajı vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen bir tekniktir.

G5 Masajının Sağladığı Faydalar

G5 selülit masajı vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmekle birlikte çoğunlukla kalça, popo ve üst bacak bölgelerinde oluşan selülitlerin giderilmesine yönelik olarak tercih edilmektedir. Kişiye özel olarak belirlenen masaj programı her biri 20 ila 25 dakika süren 10-15 seanstan oluşmaktadır. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda eş zamanlı olarak soğuk lipoliz ve lenf drenaj gibi tekniklerle kombine edilerek bölgesel zayıflama amacına yönelik olarak da yapılması uygundur. G5 Masajı konunun uzmanları tarafından düzenli olarak yapıldığında birçok faydalar sağlar.

 • Kas ağrıları ve spazmların giderir
 • Kasları güçlendirir
 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Cildin elastikiyetini artırır
 • Bölgesel zayıflamaya katkı sağlar
 • Vücuttaki yağın yakılmasını hızlandırır
 • Cildi sıkılaştırır
 • Eklem ve kas yapılarını güçlendirerek hareket kabiliyetlerini artırır
 • Vücuttan toksin atımını hızlandırır
 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Yorgunluk ve halsizliği önler

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 selülit masajı, G5 adı verilen bir cihazla yapıldığından dolayı bu isimle anılan bir masaj tekniğidir. Hızlı titreşimlerle ve ritmik hareketlerle çalışan cihaz vücutta sıkılaştırma sağladığı gibi selülit oluşumlarının da giderilmesinde etkin rol oynamaktadır. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak bölgesel zayıflamaya da katkı sağlayan masaj, yaydığı titreşimlerle hücreleri hareketlendirir. Cihazın itme gücü ise cildin sıkılaşmasını ve daha diri bir görünüm kazanmasını sağlar. İlk seanstan itibaren etkileri bariz bir şekilde görülen G5 masajı, cerrahi uygulamalara gerek kalmadan selülitlerin tedavi edilmesini sağlayan bir uygulama olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

G5 selülit masajı uygulaması, masaj yapılacak olan bölgeye özel kremin sürülmesiyle başlar, masaj uzmanı tarafından büyük bir itina ile kullanılan masaj cihazı yardımıyla bölgeye 20-25 dakika süreyle masaj uygulanır. Masaj sırasında kullanılan özel masaj kremi yağ yakıcı etkiye sahip bir ürün olup vücudun incelmesine de katkı sağlar. Seansların tamamlanması sonrasında en az 2 en fazla 7 cm ölçülerinde incelme sağlanarak estetik kazanımlar elde edilir.

G5 Selülit Masajının Riskleri Var Mıdır?

Masaj sonrası herhangi bir risk söz konusu olmamakla birlikte uygulamanın doğru kişilerce yapılmamış olması bazı sorunların yaşanmasına sebep olabilir. Bu sebeple uygulamanın doğru bir klinikte ve uzman bir personel tarafından yapılması konusuna özen gösterilmelidir.

Genel anlamda zararsız bir uygulama olmasına karşın varis problemi olan kişilerde nadiren de olsa kanamalara sebebiyet verebilir. Masaj sırasında yapılan ritmik hareketlerin doğru sertlikte yapılmaması halinde uygulama yapılan bölgelerde yer yer morarmaların ortaya çıktığı görülmektedir. G5 masajından elde edilmesi beklenen etkilerin sağlanması için en az 3 hafta süreyle seanslara katılım göstermek gereklidir.

 

 

Antalya g5 selülit masajı