Antalya Green Peel

Green peel, cilt görünümünün yenilenerek canlanması ve tazeliğini uzun süre koruyabilmesi amacına yönelik olarak tüm dünyada büyük bir başarıyla uygulanan biyolojik peeling yöntemidir. Doğanın da yardımıyla cildin yaşlanmasını geciktirerek görünümünü gençleştiren uygulama, ciltte yaşlanma veya özel problemle oluşmadan önce uygulandığında elde edilen başarılı sonuçlarla estetik görünüme büyük katkılar sağlamaktadır. Green peel, sağlıklı ve doğal bir cilt yapısına sahip olmak isteyen her cilt tipine uygulanabilen bir yöntemdir. Herhangi bir zararlı yan etkiye maruz bırakmadan yüz, sırt, bacak, kol ve karın bölgelerinde uygulanabilir.

Cilde yararlı olduğu bilimsel kanıtlarla desteklenmiş olan mineral, enzim ve vitaminlerin yer aldığı 22 farklı bitki ve yosun karışımından elde edilmiş olan green peel, hiçbir kimyasal katkı maddesi içermez. Uygulandığı bölgede kan dolaşımını hızlandır ve içeriğindeki mikrogranüllerin etkisiyle üst deriyi soyarak cildin yenilenmesini sağlar. Cilt bakımı konusunda eğitim almış uzmanlar tarafından özel masaj teknikleri kullanılarak uygulanan green pell, cilt sorunlarının en kısa ve en etkili bir şekilde çözümüne olanak sağlayan özel bir tekniktir.

Antalya Green Peel Hangi Durumlarda Uygulanır?

Green peel, uygulanan ciltte kan dolaşımı ve cilt metabolizması hızlanarak kanlanma düzenlenir. Böylece cilde daha fazla oksijen ve cilt besleyici maddenin ulaşması sağlanır.  Düzenli uygulandığında vücutta oluşan toksinleri uzaklaştırarak cildi zarar verici etkilere karşı korumaya alır. Green peel uygulaması birçok farklı cilt sorununu ortadan kaldırarak estetik kayıpları giderir.

 • Erken kırışmaya meyilli cilt yapıları
 • Yüz hatlarında meydana gelen sarkmalar
 • Güneşin etkisiyle yıpranmış ciltler
 • Pigmentasyon problemleri
 • Yara izleri
 • Dolaşım bozukluğunun yol açtığı cilt yorgunlukları
 • Soluk renkteki cilt yapıları, geniş gözenekli cilt yapıları
 • Selülit ve çatlak oluşumları
 • Ellerde meydana gelen yaşlılık belirtileri green peel uygulamaları ile giderilen sorunlar arasında yer almaktadır.

Green peel uygulaması sonrasında ciltte birtakım değişiklikler meydana gelir. Cilt güneş yanığını andıran bir görünüme ve pembe bir renge bürünür. Uygulamanın üzerinden geçen 3 veya 4 gün sonra cildin yavaş yavaş soyulması sonrasında ikinci seansın uygulamasına geçilir. Cilt daha emici bir hale geldiğinden dolayı zengin içerikli bakım ürünleri cilde daha etkili bir şekilde nüfuz ederek sorunlardan arınmış, parlak ve sağlıklı bir yapının ortaya çıkması sağlanır.

Antalya Green Peel Herkese Uygulanır Mı? Yan Etkileri Var Mıdır?

Green peel uygulaması öncesinde vücudun bitkisel içeriklere alerjisi olup olmadığı tespit edilmeli, herhangi bir sebebe bağlı olarak gelişmiş bulunan alerji mevcutsa mutlaka hekimlere danışılmalıdır. Uygulama öncesinde bilek kısmına dar bir bölgeye uygulanarak test yapılmalı, 24 saat sonra test sonucunda yanma, ödem veya kaşıntı gibi durumların oluşması halinde green peel uygulamasından kaçınılması gerekir. Ayrıca özellikle kan sulandırıcı ilaçları kullananların uygulamadan 2-3 gün önce ilaç alımını durdurmaları tavsiye edilmektedir. Green peel uygulaması,

 • Bitkisel ürünlere karşı hassasiyet gösteren ve alerjik reaksiyon gösteren ciltlere
 • Fazla hassas cilt yapısına sahip olanlara
 • Bakteri ve viral enfeksiyon kaynaklı cilt hastalığı bulunanlara
 • Gebe veya emzirme dönemindeki kadınlara
 • Oral kortizon alan hastalara
 • Kırmızı reçete ile alınabilen ilaçları kullananlara
 • Deri üzerinde şüpheli oluşumların başladığı kişilere green peel uygulaması yapılmamalıdır.

Green peel uygulaması sonrası cilt daha hassas bir yapıya sahip olacağından dolayı en az 4 hafta süreyle güneş ışınlarının zararlı etkisine maruz kalınmaması gerekir. Nadiren görülmekle birlikte green peel uygulamasının ilk seansta belirgin bir sonuç vermemesi mümkündür. Bu tür durumlarda yeniden uygulama yapılmakta ve beklentiler büyük oranda karşılanarak sağlıklı bir cilt yapısı elde edilmektedir.