Antalya Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj sürekli olarak bakımlı görünmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik uygulamadır. Tamamen organik yapıya sahip boyalar kullanılarak yapılan kalıcı makyaj uygulamaları, tek kullanımlık steril mikro iğnelerle yapılmaktadır. Derinin üst tabakasına yapılması sebebiyle herhangi bir acı veya ağrı hissi yaşanması söz konusu değildir. Yine de acıya olan duyarlılığı azaltmak amacıyla anestezi etkisine sahip krem ve yağlar kullanılmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamalarının süreleri ve kaldığı süreler ise uygulama yapılan kişinin cilt esnekliğine, cildindeki nem oranına farklılıklar gösterebilmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan organik içerikli boyalar cildin yenilenmesine bağlı olarak parçalanmakta ve insan sağlığına herhangi bir zarar vermeden kendiliğinden kaybolmaktadır. Boyaların kaybolmasından sonra yeniden uygulama yapıldığında ise, kullanım süresi daha da uzamaktadır. Kalıcı makyajın ömrü 2 ila 5 yıl arasında değişmekle birlikte esmer ciltlerde daha uzun süre kalıcıdır. İleri yaşlarda ise cilt yenilenmesi yavaşlayacağından dolayı bu yaşlarda yapılan kalıcı makyaj daha uzun sürelerle kullanılabilmektedir.

Antalya Kalıcı Makyaj Çeşitleri

Kalıcı makyaj dövme ile benzerlik göstermekle birlikte hem yapım şekli hem de uygulandığı deri tabakası açısından farklılık göstermektedir. Dövme içerisinde ağır metallerin de bulunduğu boyalarla yapılırken, kalıcı makyaj insan sağlığına zararsız ve tamamen bitkisel boyalar kullanılarak yapılmaktadır. Bir diğer fark ise, dövmenin derinin dermiş tabakasına, kalıcı makyajın ise daha üst tabaka olan epidermise uygulanıyor olmasıdır. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek amacıyla bölgelere uygulanabilen kalıcı makyaj,

Kişinin cilt yapısına göre belirlenen yöntemle yapılan kalıcı makyaj uygulamaları dudak renklendirme, kaş kontürü, dudak kontörü, kalıcı eyeliner, kalıcı fondöten ve kalıcı dipliner şeklinde yapılmaktadır. Çoğunlukla herhangi bir risk söz konusu olmamakla birlikte, şeker hastaları, hemofili hastaları ve bazı cilt hastalıkları bulunan bireylere kalıcı makyaj uygulanmaz.

Antalya Kaş Kontörü

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en fazla tercih edilenlerden biri kaç kontürüdür. Uygulama kaş bölgesini yeniden yaratmak veya o bölgeyi doldurmak amacıyla yapılır. Kaş kontörü sayesinde düşük kaşları kaldırmak, bozuk kaş şekillerini düzeltmek veya hastalık sebebiyle dökülmüş bulunan kaşlar yerine yeni kaş tasarlamak mümkündür. Kaş kontörü genellikle,

  • Kaşlarını öne çıkarmak isteyenler,
  • Seyrek kaş yapısı sebebiyle estetik kayıp yaşayanlar
  • Kaşlarına kavis kazandırarak estetik kazanımlar elde etmek isteyenler
  • Kaş almakta ve şekil vermekte zorlananlar tarafından tercih edilmektedir.

Kaş kontörü denilince akla ilk gelen yöntem microblading uygulamasıdır. Yüz şeklinde uygun doğal kaş yapısı oluşturmak amacıyla kullanılan teknik son derece kısa süre içerisinde yapılarak kullanıma hazır hale gelmektedir. 3D kaş tekniği olarak da adlandırılan bu yöntem uygulama öncesinde kişinin yüz tipine uygun bir kaş çizilmesiyle başlar. Çizilen kaş şekli üzerine uygulanan microblading işleminde en önemli husus, uygulamada kullanılan renk pigmentlerinin orijinal kaş ile aynı yönde olması ve kaş kılları hangi kalınlıktaysa aynı ölçüde kaş kılı görünümünün oluşturulmasıdır.

Antalya Dudak Kontörü

Herhangi bir cerrahi uygulamaya gerek kalmaksızın ve dolgu yapılmadan dudakların daha dolgun ve estetik görünüme kavuşturulması dudak kontörü sayesinde mümkün olmaktadır. Bazı hallerde de dolgun ve kalın dudak yapısı inceltilerek daha zarif ve estetik bir görünüme kavuşturulmaktadır. Ancak dudak kontörü yaptırmak isteyenlerde pigment alerjisi olmaması, kılcal damar çatlaması sorunu bulunmaması, dudak yarasının bulunmaması ve dudak bölgesinde egzama, mantar gibi oluşumların bulunmaması gerekir. Kalıcı makyaj uygulaması birçok avantajı da beraberinde getirir. Profesyonel ellerden çıkmış bir kalıcı makyaj son derece doğal bir görünüm oluşturarak kişinin hatlarını daha belirgin hale getirir.

 

Antalya Kalıcı Makyaj