Antalya Lazer Epilasyon

Epilasyon, kadın veya erkek bireylerin estetik, hijyen, cinsel veya kültürel sebeplere bağlı olarak tercih ettiği bir estetik uygulamadır. Vücudun hemen her bölgesinde çıkan ve estetik görünüm adına olumsuzluk yaratan vücut kıllarının alınarak cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan epilasyon, son dönemlerin en popüler estetik girişimleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yaygın söylenişiyle ‘’lazer epilasyon’’ olarak adlandırılan yöntem estetik girişimler konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından tamamen sterilize edilmiş klinik ortamlarında yapılmaktadır.

Lazer epilasyon yönteminde asıl amaç kılı üreten kök hücrelerin yapısını bozarak yeniden çıkmasını önlemektir. Cilt estetiğinde büyük kolaylık sağlayan bu yöntem doğru uygulandığında önemli kazanımlar sağlarken, uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığı takdirde ciddi cilt sorunlarına sebep olabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulma konusunda en son teknolojiden yararlanılarak üretilen lazer cihazları, bu tür ihtiyaçları son derece kısa sürede ve etkili şekilde gidermektedir. Lazer epilasyon kadın-erkek tüm bireylere kıl ve cilt yapısı uygun olmak koşuluyla 12 yaşından itibaren uygulanabilmektedir.

Antalya Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon çok eski tarihlere dayanan bir estetik girişim olmakla birlikte, lazer kullanımı sonra hem uygulama hem de sonuç açısından oldukça önemli kazanımlar elde edilmiştir. Seanslar halinde yapılarak istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan lazer epilasyon, ışığın ısıya çevrilmesi mantığıyla çalışır. Tek dalga boyunda düz bir ışık demeti olarak yayılan lazer ışığı, uygulama bölgesinde milisaniyelik sürelerle atış yapmaktadır.

Lazer ışınının kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilmesi sonrasında kıl kökleri yüksek ısıya maruz bırakılarak tahrip edilir. Güvenilir kliniklerde uzman estetisyenler tarafından yapıldığında cilde herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir. Lazer epilasyon seans sayısı uygulama yapılan kişinin cilt ve kıl durumunda göre değişkenlik göstermektedir. İstemeyen tüylerden kurtulmak isteyen kadın-erkek herkese uygulanabilen lazer epilasyonun bazı hallerde uygulanması sakıncalıdır.

Antalya Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Epilasyon estetik anlamında önemli bir ihtiyaç olmakla birlikte lazerle uygulanması bazı kişiler adına olumsuzlukla sonuçlanabilir. Bu sebeple aşağıda belirtilen özellikler sahip bulunanların lazer epilasyon uygulama talebinde bulunmamaları gerekir.

  • Hamile kadınlar
  • Tüyleri beyaz veya ayva tüyü şeklinde olanlar,
  • Sedef hastaları
  • Kalp pili takılı olan bireyler
  • Epilepsi hastalığına sahip bulunanlar,
  • Sistemik izotretinion (akne tedavisi) kullananlar
  • Yan etki gösterme riski taşıyan ilaçları kullananlar lazer epilasyon yaptıramaz.

Lazer epilasyon uygulamasının beklentileri en üst düzeyde karşılaması ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için mutlaka lazer uygulamaları konusunda deneyimli kliniklere başvurmak gerekir. Klinik muayeneler esnasında bireyin cilt ve kıl tipine göre uygulama yöntemi ve süresi belirlenir. Lazer epilasyon öncesi kadar uygulama sonrası yapılması gerekenler de oldukça önemlidir.

Antalya Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epilasyon sonrası süreçte cilt sağlığının korunması amacıyla bazı hususlara dikkat etmek gereklidir. Lazer uygulaması sonrasında en az 3 ay süreyle güneşe çıkmamak veya çıkıldığında en az 30 faktör ve üzeri güneş koruyucu kullanmak gerekir. Ayrıca epilasyon yapılan bölgenin sürekli olarak nemlendirici sürülerek nemli kalmasına özen gösterilmelidir. Uygulama sonrasında herhangi bir şekilde şişme veya ağrı meydana gelirse yumuşak bir beze buz sarmak suretiyle bölgeye kompres uygulamak gerekir.

Lazer epilasyon sonrası en az 24 saat süreyle sıcak suyla temas edilmemesi ve mümkün nispette serin yerlerde bulunulmalıdır. Herhangi bir kabuklanma durumunda el sürülmemesi ve en az 48 saat boyunca bölgenin hiçbir süratte tıraş edilmemesi gereklidir. Lazer epilasyon vücutta 1-2 aylık aralarla ve 6 ila 8 seans süren uygulamalar, yüz bölgesinde ise 10-12 seans sonrasında sonuç vermektedir.

Antalya Lazer Epilasyon