Antalya Medikal Cilt Bakımı (Akne, Gözenek, Leke, Antiage)

Medikal cilt bakımı, cilt problemleri de dâhil olmak üzere bakım ve tazeleme uygulamalarının profesyonel yöntemler ve ürünler kullanılarak yapılmasıdır. Cilt bakımı, estetik ve güzellik konusunda bilgi ve tecrübeye sahip kişiler tarafından, son derece hijyenik ortamlarda yapılan uygulamalar olup, düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde mucizevi sonuçlar alınmasına olanak sağlamaktadır. Medikal cilt bakımı uygulaması öncesinde yapılan cilt analizleriyle cildin ihtiyaçları belirlenerek uygulanacak yöntemlerin planlaması yapılır. Medikal cilt bakımında amaç, cilt gözeneklerinin açılarak cildin yumuşamasının sağlanması ve cildin dış etkenlerden arındırılarak bitkisel peeling için hazır hale getirilmesidir.

Cilt bakımı ancak düzenli olarak yapıldığı takdirde etkilerinin belirgin olarak gözlenebildiği bir işlemdir. İnsan cildi vücudu dış etkilerden koruduğu gibi, estetik görünüm açısından da oldukça büyük öneme sahip bulunmaktadır. Yaşlanma etkileri sebebiyle ortaya çıkan yıpranma ve kırışıklıklar ciltte estetik kayıp oluşturmanın yanı sıra, bazı sağlık sorunlarının da başlamasına sebep olabilir.

Medikal Cilt Bakım Uygulamaları

Akne tedavisi

Cilt yüzeyinde estetik kayıplar oluşturan derin akne izleri, ciltte meydana gelen çukurluklar, cilt tonunda meydana gelen renk farklılıkları medikal cilt bakımı dâhilinde uygulanan bakım işlemleri arasında yer alır. Akne tedavisi sonrasında ciltte mevcut olan sorunların çözülmesinin yanı, elastikiyetini kaybetmiş ve kırışıklıklar oluşmuş cilt yapısı da düzeltilir. Sivilce oluşumlarını gidermek amacıyla medikal cilt bakımı kapsamında özel kürler, kök hücre dolguları, peeling, fraksiyonel lazer, mikrodermabrazyon ve jetpeel gibi uygulamalar, kullanılmaktadır.

Gözeneklere Yönelik Yüz Maskeleri

Cilt yüzeyinin temizlenmesine ve dolayısıyla gözeneklerin açılmasına olanak sağlayan yüz maskeleri de medikal cilt bakım uygulamaları arasında yer alır. Cildi ölü deriden arındırarak açılan gözenekler sayesinde cildin nefes almasını sağlayan maske uygulamaları, her yaş gurubuna sorunsuzca uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Hyalüronik asit içeren maskeler onarıcı etkisinin yanı sıra cildi nemlendirerek daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmaya yönelik etkilere de sahiptir. Uygulama öncesi yapılan cilt analizlerinden elde edilen veriler doğrultusunda gözeneklerin açılması amacına uygun olarak yapılan cilt maskeleri, farklı yöntem ve ürünler kullanılarak yapılmaktadır.

  • Temizleme ve arındırma amaçlı maskeler
  • Zengin nem maskeleri
  • Antiaging maskeler
  • Cilt besleyici maskeler kullanılarak cilt gözeneklerinin açılması ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır.

Lekelerin Giderilmesi

Medikal cilt bakımı uygulamaları kapsamında ciltte farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan leke sorunları da giderilmektedir. Leke giderici meyve peeling’ler, dermabrazyon, lazer uygulamaları, radyo frekans yöntemi ve şeker peeling gibi yöntemlerle doğum lekeleri, güneş lekeleri veya yaralanma sonucunda oluşan lekeler giderilmektedir.

Anti-aging Uygulamaları

Yaşlanma etkilerini durdurmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan anti-aging uygulamalar sağladığı etkiler sebebiyle ‘’yaşlanma karşıtı’’ olarak adlandırılmıştır. Mevsimsel etkiler, güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği, stres ve sigara kullanımına bağlı olarak ciltte meydana gelen yaşlanma ve yıpranmaları ortadan kaldırmak amacına yönelik olarak uygulanır. Cildin ihtiyaçlarına göre belirlenen yöntemlerle yapılan anti-aging tedaviler, kişiye özel olarak yapılması sebebiyle gerçekçi çözümler üretmektedir.

Medikal cilt bakımı kapsamında uygulanmakta olan anti-aging cilt bakımında temel amaç, cildin farklı sebeplere bağlı olarak kaybettiği ışıltılı görünümü yeniden kazandırmaktır.  Medikal cilt bakımı sırasında her hangi bir ağrı sızı yaşanması söz konusu olmadığı gibi, extrem durumlar haricinde herhangi bir yan etki göstermesi de söz konusu değildir. Ancak tüm diğer sağlık ve bakım konularında olduğu gibi bu tür uygulamaların yapılacağı klinikler ve uygulayıcıların tecrübesi beklentilerin elde edilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.