Antalya Solüsyonlu Kaş Silme

Solüsyonlu kaş silme farklı sebeplere bağlı olarak hatalı şekilde yapılmış bulunan kalıcı kaş makyajının silinmesi uygulamasıdır. Bazı hallerde kalıcı makyajı yapmaya uygun olmayan cihazlarla ve tecrübesiz kişiler tarafından yapılan kaşlar, sentetik pigmentler kullanılarak kötü şekillendirilmiş kaşlar ya da uygun olmayan renkler kullanılarak yapılan uygulamalar kaşın silinerek yeniden yapılandırılmasını gerekli kılar. Bu tür hatalar sebebiyle beklentileri karşılamayan kaş, dudak, göz kapağı gibi kalıcı makyajların silinmesi amacıyla kullanılan yöntemlerden biri de, solüsyonla silme uygulamasıdır.

Solüsyonla kaş silme uygulaması da kaş yapma işleminde kullanılan cihazlar yardımıyla ancak bu kez hatalı uygulanmış pigmentleri kusturmak amacıyla yapılır. Özel sıvı veya kremlerle yapılan uygulama sırasında amaç, önceki makyaj uygulaması sırasından uygulanan pigmentlere ulaşarak çözülmelerini sağlamaktır.

Antalya Kaş Sildirmeyi Gerekli Kılan Durumlar

Solüsyonlu kaş silme yüzdeki ifadeyi tamamlayan kaşların farklı sebeplere bağlı olarak ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğu durumlarda yapılır. Bazı hallerde zaman içerisinde bozulan kaş yapısı veya hatalı bir uygulama sonrası yüzün görünümünde oluşan estetik kusurlar, sildirme işlemini gerekli kılmaktadır.

 • Kaşların eşit olmayışı,
 • Hatalı uygulamalar
 • Yapılan kaçın yüz hatlarıyla uyuşmaması
 • Kaşların silinmeye yüz tutmuş olması
 • Daha önce mikroblading, kıl tekniği veya başka bir teknikle yapılan kaşın farklı bir teknikle yeniden yapılandırılma isteği
 • Dövme tekniği ile yapılmış olan kaşın renk değiştirerek kırmızı veya gri bir renk alması kaş sildirme gerekçeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kaş Silme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Solüsyonlu kaş silme uygulaması daha önceden deri altına işlenmiş bulunan boyanın özel bir solüsyon vasıtasıyla kusturulması işlemidir. Krem veya sıvı bir kıvama sahip bir solüsyon kullanılarak yapılan uygulamadan elde edilecek sonuç işlemi yapacak kişinin uzmanlığıyla doğrudan ilişkilidir. Çünkü silme işlemi sırasında daha önceki kalıcı makyajın derinin hangi tabakasına kadar işlemiş olduğu dışardan anlaşılamaz. Bu sebeple uygulamayı yapan kişi uygulamanın başarılı olması için derin çalışması gerekir. Derin çalışma sırasında kanama veya işlemin deriye zarar verme olasılığının yüksek olması sebebiyle işlemi uygulayan kişinin bu konuda tecrübeli olması gereklidir.

Solüsyonlu kaş silme tekniği uygulanırken kimi zaman kalıcı makyaj cihazlarından destek alınması gerekir. Uygulama, cilt yapısına uygun ve herhangi bir kimyasal bileşik bulunmayan özel malzemelerden üretilen solüsyonlar cilde sürülerek yapılır ve önceden kullanılmış olan boya kalitesine ve derinliğine bağlı olarak 3 ila 4 seansta istenilen sonuç elde edilir. Yaklaşık 30 ila 45 dakikalık seanslar halinde yapılan kaş silme uygulaması sırasında

 • Kaş bölgesi dezenfekte edilir
 • Uygulama bölgesi anestezi etkisine sahip kremle uyuşturulur
 • Uyuşma sonrasında anestezi kremi silinir ve solüsyon pudralama/ gölgeleme tekniğiyle yavaş bir şekilde uygulanır.
 • Solüsyon yaklaşık 15 dakika süreyle uygulanan alanda bekletilir.
 • Deri altından çıkan boya bir pamuk yardımıyla ciltten temizlenir.

Kaş Silme Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Solüsyonlu kaş silme çoğunlukla bir önceki yapılan uygulamadan duyulan memnuniyetsizliğin telafisi amacıyla yapılır. Bu tür uygulamalarda başarılı sonuçlar elde edebilmek için öncelikle tekniğin uygulanacağı klinik ve uygulayıcının bilgi ve tecrübesinden emin olunması gerekir. Ancak sonuçların istenilen seviyede olması için bireyin üzerine düşenleri de eksiksiz bir şekilde yapması gerekir. Kaş silme işlemi sonrasında,

 • Kaş bölgesine en az 2 gün süreyle su değdirmemeli,
 • Güneşe çıkmamalı veya şapka kullanmalı,
 • Kaşlar iyileşene kadar sauna, hamam gibi yerlerden uzak durmalı
 • Uzman tarafından verilen kremleri düzenli bir şekilde kullanmalıdır.

Kaş silme uygulaması öncesi herhangi bir ilaç kullanılıyorsa doktorunuza ve kaş silme uzmanına bildirmek tedbiren yararlı olacaktır.