Doğuştan gelen özelliklerin yanı sıra kişilerin karakteristik özellikleri de estetik ihtiyaçlarını belirleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Dudak dolgusu, güzelliğin vazgeçilmez ögelerinden olan dolgun dudaklara sahip olma imkanı sunan en fazla talep edilen ve güvenilir bir işlemdir. Dudak dolgusu hissedilmeyecek kadar ince iğneler ile hyaluronik asit enjekte edilerek gerçekleştirilen basit bir işlemdir. Uzman doktorumuzun  vermek istediği ve sizin olmasını istediğiniz şekle göre gereken noktalara dolgu malzemesini enjekte edilir. İşlem öncesi anestezi krem uygulanır. Ortalama 10-15 dakika süren bu enjeksiyon işleminin hemen ardından sonuçlar görünür. Etkisi ise 4 ile 12 ay boyunca devam eder. Günümüzde bir çok kişi geçici dolguyu tercih ediyor. Çünkü kalıcı dolgular doğal yaşlanma süreci devam ettiği için zaman içinde deforme olabiliyor. Kalıcı dolgularda zaman içinde düzeltilme riski ortaya çıkabiliyor. Oysaki geçici dolguyu kişi istediği sürece kullanabilir, bir sonrakinde şeklini ve boyutunu değiştirebilir, bir daha yaptırmayabilir. Geçici dolgular geri dönüşü mümkün kıldığı için çok daha güvenilir ve kullanışlı bir uygulamadır. Herhangi bir kesi, dikiş vs. olmadığı için iyileşme süreci olmayan sadece dikkat edilmesi gereken 24 saatlik bir süreci vardır. Güneşten korunmak, çok sıcak içecek tüketmemek, yüzü ve dolayısıyla dudakları çok gerecek hareketler yapmamak gibi… Öğle arası estetiği olarak bilinen uygulamalardandır. Dolgun dudaklar ile bir saat içinde işinize ya da gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Botoks uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botox enjeksiyonu özellikle alın, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilere enjeksiyon yöntemi uygulanması sonucu, kırışıklıkların açılmasında ve zaman içinde oluşacak mimik çizgilerinin derinleşmesinin önüne geçmektedir. Uygulamanın hiçbir yan etkisi yoktur işlem sonrası günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Enstitüde uzman doktorumuz tarafında uygulanan işlem 4-8 ay sürmektedir.

         Dolgu ve botoks uygulamaları kombinlenerek yüzünüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüzünüze hacim kazandırmak genç görünüm ve  güzelliğizi ön plana çıkarmak için birlikte de kullanılmaktadır. Kırışıklıklar ilk bakışta aynı gibi görünse de oluşum şekline göre farklıdırlar. Yüz mimikleriyle oluşan kırışıklıklar (alın ve göz çevresindeki) ve yerçekimi ile cildin sarkmasından ortaya çıkan kırışıklıklar (ağız çevresindeki deri kıvrımları) olarak birbirinden ayrılır. Kırışıklığın yerine ve türüne göre yöntemler (dolgu veya botoks) hekiminiz tarafından önerilecektir. Yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz kontürleri geri döner. Dudak dolgusu, tüm ağız ve kontürler de uyumlu bir sonuç elde edilir, gözaltı dolgusu, yüz germe, göz çevresi kırışıklığı giderilmesi kullanılır. İhtiyaç dogrultusunda botoksla desteklendiğinde mükemmel sonuçlar elde edilir.