Zayıflama, selülit ve sıkılaşma süreç gerektiren uygulamalardır. Bu süreçte bol su içmeniz ve aktiviteyi arttırmanız gerekiyor. Vücutta yağ tabakasından ayrılan trigliseriti terleyerek ve idrar yoluyla atabiliyorsunuz. Her uygulamaya, kişinin deri kalınlığı, cilt tipi, yaşı, ne kadar süre aynı kiloda olduğu, doğum veya sezaryen olması, selülit derecesi, alışkanlıkları ve kişinin beklentisi gibi faktörler göz önünde bulundurarak ön görüşmede karar veriliyor. Bundan dolayı ön görüşme gereklidir.

Selülit; deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan, özellikle bacak, kol, kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakal ile özdeşleştirilen bölgesel bir dolaşım bozukluğudur. Selülit oluşumu hormonel yapı, yaşam tarzı ve genetik ile alakalı olarak zayıf veya kilo problemli kişi ayırt etmeksizin herkeste olabilir. Selülit oluşumunda en büyük ikinci neden östrojen ve progesteron adlı dişilik hormonlarıdır. Bu hormonların etkileri ile çevre kapiller dolaşımı bozmaktadır ayrıca cilt altında su ve tuz tutulmaktadır. Dolayısıyla selülitten kurulmanın yolu bu iki sorunun çözülmesinden geçiyor. (Ödem sorunu çözülmelidir.) Selülitten kurtulmak isteyenlerin kesinlikle unutmaması gereken nokta kan ve lenf dolaşımının harekete geçmesi ve dokuların oksijenlenmesinin şart olduğudur. Selülit programında bölge harekete geçirilerek, dokunun oksijen alımı desteklenerek sağlıklı hale kavuşması hedeflenir. (Doku altında kolajen üretimi desteklenir.) Selülit programıyla dolaşım bozukluğu olan bölgeye müdahale edilip sorun odaklı çalışılmaktadır. Her bireyde bölge ve selülit derecesi farklılık gösterdiğinden kişiye özel çalışma hazırlanır. Bu sebepten dolayı ön görüşme gerekmektedir.

1.derece sıktığınızda olan görünüm, 2. Derece ayakta yer yer dalgalanma olan veya bacak bacak üstüne attığınızda olan görünüm, 3. Derece dalgalanma görüntüsünün bariz belli olan hali, 4. Derece ise portakal kabuğu görüntüsü yerleşmiş olan durumdur. (Çukurlaşmaya başlamış durum.)

Rotasyon başlığıyla yağ tabakasından trigliseriti ayırıyoruz. Cryofat başlığımızla şokluyoruz, Hexapolar radyofrekans ile ütüleme ve germe işlemi yapıyoruz, vücuttan atılmaya hazır hale gelen trigliserit, lenf drenaj yardımıyla lenf yollarıyla atılmasını sağlıyoruz. İşlem bittikten sonra da cihazın etkisi vücutta devam etmektedir. Bol su içerek ve biraz aktiviteyi arttırarak kalıcı olarak zayıflamayı sağlamış oluyoruz. (Süreç içerisinde incelme ve kilo kaybı gözlemlenmiştir.) Her bireyin vücuttaki yağ oranı farklıdır. Ortalama verilere göre tek seansta 3-8 cm incelme ve 1-4 kilo kaybınız olmaktadır. İnatçı yağ bölgelerinde dahi etkisi kanıtlanmıştır. (Basen, simit, gıdı bölgeleri.) En zor bölgelere bile müdahale edilebilmektedir. Selülit ilk seansta gözle görünür gerileme göstermektedir.

Antalya’da tek ve yeni olan bir sistem; 2018 zayıflama cihazı ödüllü zayıflama robotu d-finitive evo merkezimizde bulunmaktadır.

2018 en iyi zayıflama cihazı ödüllü, çoklu başlık sistemiyle bugüne kadar bildiğiniz bütün zayıflama yöntemlerinin geliştirilmiş halidir.

Zayıflama robotu d-finitive evo’nun zayıflamada konforlu olması, ağrısız, morluksuz, anında etkili olması ile başarısı kanıtlanmıştır.

Her bireyin kilo ve elastikiyet kaybı farklı olacağından fiyat bilgisi, seans aralığına ve zayıflama programının içeriğine göre verilmektedir, bundan dolayı ön görüşme gerekmektedir.